AVRUPA SERBEST BÖLGESİ ÇEK CUMHURİYETİ’NDE SEMİNER DÜZENLEDİ

21 Ekim Çarşamba günü Avrupa Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. olarak Prag Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde bir bilgilendirme semineri düzenledik. ‘’Türkiye ve Avrupa Serbest Bölgesi’ndeki Yatırım Fırsatları’’ konulu seminerimize Çek Cumhuriyeti’nde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren pek çok firma katıldı. Prag Ticaret ve Sanayi Odası Dış İlişkileri Direktörü Sn. Jiri Hansl açılış konuşmasında ‘’İstanbul’u ve Avrupa Serbest Bölgesi’ni birkaç defa ziyaret ettiğini ve yatırım yapmayı planlayan firmalar için Türkiye’nin uygun bir ortam olduğunu belirtti. Daha sonra Çek Cumhuriyeti’nde görevli Ticari Müşavirimiz Sn. Necmi Uğurlu Türkiye’deki yatırım ortamına ilişkin pek çok veri barındıran sunumunu gerçekleştirdi ve Türk ve Çek firmaların arasında ticari işbirliğinin daha da kuvvetlenmesi gerektiğini vurguladı. 
Avrupa Serbest Bölgesi Satış & Pazarlama Sorumlusu Ata Yılmaz Gür ise verdiği brifing ile 3218 sayılı Serbest Bölge Kanunu’ndan kaynaklı vergi teşvikleri, işlem kolaylıkları ve Avrupa Serbest Bölgesi içindeki arsalar, depolar, üretim alanları ve ofisler gibi yatırım alternatifleri hakkında detaylı bilgi verdi.
Otomotiv yan sanayi, plastik, enerji, nakliye, danışmanlık v.b. sektörlerde faaliyette bulunan çok sayıda firmanın katıldığı seminerde T.C. Ekonomi Bakanlığı, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü’nde görevli Daire Başkanı Sn. Oğuzhan Berberoğlu ve Uzman Yardımcısı Sn. Tahir Dingil de Çek Firmaları Türkiye’ye yatırım yapmaya davet ettiler.

Geri


Alt Text
Mail Listesi Haberler, duyurular ve birçok gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.
Kayıt Ol