Altyapı

Yol

ASB, İstanbul-Edirne TEM otoyolu üzerinde olması itibariyle kolay ulaşım imkanına sahiptir. TEM otoyoluna 1200 m.cephelidir ve bölge içindeki yollar da, ağır vasıta trafiğine uyacak standartlar doğrultusunda tamamlanmıştır. En yakın yerleşim merkezine 7 km. uzaklıkta olması bölge içindeki çalışanlara yakın yerleşim imkanı sunmaktadır.

Su

ASB' ye ait derin kuyulardan kullanma suyu sağlanmaktadır. Ruhsatlı kuyulardan temin edilen kullanma suyunun altyapısı bölge içinde hazır durumdadır. Düzenli aralıklarla yapılan su analizleri ile denetlenmektedir. 

Elektrik

EnerjiASB tarafından küçük ve orta parsellerde m2'ye 65 W elektrik verilmektedir. İlave enerji talebi için ek yatırım maliyeti kullanıcı tarafından karşılanacaktır. ASB'de elektrik, sanayi tarifesinden ve KDV ve belediye vergisinden muaf olarak verilir. Ulaş İM ile ASB arasında 8 km. mesafeden alınan enerji ile kesintisiz enerji verilmektedir. Önümüzdeki yıllar içinde kojenerasyon sistemi kurulması için çalışmalar yapılmaktadır.

Doğal Gaz

Bölgemizdeki doğalgaz bağlantı hattı, Çorlu-Yulaflı bölgesinden geçen Rus Doğalgaz ana hattından, 6 km'lik bir mesafe ve yaklaşık 60 bar ile ASB'ye getirilmiş, 12.000 m3/h kapasiteli RMS-A (basınç düşürme ve ölçüm) istasyonuna bağlanarak hizmet vermektedir. . RMS-A dan bölgeye gelecek doğal gaz hattı için, mevcut işyerlerinden tüketim değerleri alınmış, boş parseller için sektörel bazda olası tüketimler öngörülerek projelendirilmiş ve kullanıma geçirilmiştir. Ana hat çelik borularla, dağıtım hatları ise doğayla özdeş Polietilen borularla döşenmiştir. KDV’den muaf olarak BOTAŞ'tan alınan doğalgazın bölge içerisindeki dağıtımı ASB tarafından yapılmaktadır.

Haberleşme ve İletişim:

ASB'de Fiber Optik ve Bakır ağ omurgaları ile her parsel için yedekli olarak modern bir iletişim ve haberleşme altyapısı tesis edilmiştir. Kendine özel Santrali ve POP noktası ile yüksek teknolojide hizmet veren ASB, ihtiyacınız olabilecek tüm iletişim ve haberleşme ihtiyaçlarınız tek noktadan, minimum bürokrasi ile yüksek hızlarda ve yüksek kalitede sunmaktadır. Her türlü iletişim ve haberleşme hizmetinin sunulduğu ASB'de PSTN, ISDN Ses devlerinden Özel Uluslararası devrelere kadar çok geniş kapsamalı hizmet türünden yararlanmanız mümkündür. "Bunu düşünmenize gerek kalmaksızın asıl işinize odaklanmanızı sağlayabilirsiniz… "

Yağmur ve Kirli Su Hatları

ASB'de yağmur ve kirli su hatları bölüm bölüm yapılmıştır. Büyük kesitli hatlar galeri sistemi ile, küçük kesitli hatlar ise polietilen borularla döşenmiş olan altyapı sistemindeki atık su hattı, 3.500 m³/gün kapasiteli biyolojik arıtma tesisine verilmektedir.  Kirlilik yükü fazla olan firmalar kendi parselleri içinde ön arıtma yaptıktan sonra atık su hattına bağlanabilmektedir. Arıtma Tesisi, modüler sistem olarak öngörülmüş, ASB’nin yapılaşmasına paralel olarak etap etap büyüyecek şekilde projelendirilmiştir.

Gıda

ASB, ISO-22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesine sahip 5.000 kişi yemek üretim kapasitesine sahip modern tesislerinde sıcak-soğuk yemekler ve ekmek dâhil unlu mamuller üretmektedir. İster taşıma ile yerinde servis ister yemekhanelerde servis ile çalışanlara ulaşmaktadır. Bölge çalışanlarının kolayca ulaşabileceği kantinler aracılığıyla diğer ihtiyaçlar da karşılanmaktadır

Alt Text
Mail Listesi Haberler, duyurular ve birçok gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.
Kayıt Ol